S.K.S. Daire Başkanı Mesajı

     Değerli Velilerimiz, Kıymetli idareci ve öğretmenlerim, Sevgili çocuklarımız;

     Valide Malhatun Anaokulu Gündüz Bakım Evinin öncelikli hedefi her çocuğun mutluluğu ve sağlıklı bir şekilde gelişmesidir. Okulumuzda çocukların gelişimlerine, ilgi ve ihtiyaçlarına uygun, yaparak ve yaşayarak öğrenmelerine fırsat sağlayan eğitim ortamları oluşturulmuş olup, yaratıcılıklarının geliştiği,; ne istediğini bilen, kendisini ifade edebilen, özgüveni gelişmiş, problem çözebilen, iletişim kurabilen, mutlu, başarılı, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı bireyler yetiştirmeyi amaç olarak benimsemiş bulunmaktayız.

    Okul öncesi dönem çocuklarının gelişim hızının ve öğrenme potansiyelinin en hızlı olduğu dönemdir. Bu dönemde çocukların sosyal ve duygusal, motor, bilişsel, dil gelişimleri ve özbakım becerilerine Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Programı uygulanarak destek olunmaktadır.

    Siz değerli velilerimizden de sadece kendi çocuklarını değil, anaokulumuzdaki bütün çocukları kendi çocuklarıymış gibi düşünmelerini beklemekteyiz. Anaokulu ekibimizle biz bütün çocukları bizim çocuklarımız olarak görüyor, sizlerinde böyle göreceğine inanıyoruz.

    Geleceğimiz, umutlarımız, yarınlarımız çocuklarımızın bu önemli dönemde, ilk adımlarında yanlarında olmaktan ben ve anaokulu çalışanlarımız mutluluk duyuyoruz.

     Çocuklarımızın geleceği için çıkacağımız uzun ve meşakkatli yolda bize eşlik eden geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza ve onları destekleyen kıymetli çalışanlarımıza başarılar diler, değerli velilerimize destekleri için teşekkür ederim.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Ekrem BUDAK

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı