Anaokulumuzda Engelliler Günü Etkinliği

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Valide Malhatun Uygulama ve Araştırma Anaokulu, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahmet Yesevi İşitme Engelliler İlkokulu İşbirliği ile “Engelsiz Bir Dünya İçin Hep Birlikte El Ele” konulu proje kapsamında, eğitim materyali yapımı gerçekleştirdi.  

Anaokulumuz içerisindeki Sultan Ahmet Meydanı’nda gerçekleşen etkinliğe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhami Ünlüoğlu, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Turan, Ahmet Yesevi İşitme Engelliler İlkokulu yönetici ve öğretmenleri ile anaokuluna devam eden çocukların velileri katıldı. Minik öğrenciler, öğretmenleri önderliğinde velileri ile birlikte 12 etkinlik masasında eğitim materyalleri yaptılar. Yürüme ve görme engeli parkurlarında engelli bireylerin nasıl yaşadıkları hakkında bilgi sahibi oldular. Etkinlik sayesinde hem velilerde hem çocuklarda engelli bireylere yönelik farkındalık oluşturuldu. Ayrıca, okul öncesi eğitiminde kullanılabilecek olan; terazi, saat, sayı ve renk kartları, kuklalar, yapbozlar gibi materyaller tasarlandı. Yapılan materyaller anaokulu tarafından Ahmet Yesevi İşitme Engelliler okulunun anasınıflarına teslim edildi.

 

Dede Korkut kimdir?

570-632 yılları arasında yaşamıştır.  Ozanlar piri olarak kabul edilmektedir. Destansı toplum kahramanlarının hayat mücadelelerini anlatan Dede Korkut Hikayeleri ile meşhur olmuştur.