Ne Kadar Erken O Kadar İyi!

İGEDER’in düzenlediği Eğitimde İnsani, Milli ve Özgün Model Arayışları – I. Uluslararası Erken Çocukluk Eğitimi Kongresi’nin ardından kongre bildirgesi bir basın toplantısıyla değerlendirildi.

İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) insanî, millî ve özgün model arayışları çerçevesinde eğitimin yeniden değerlendirilmesi amacıyla bu yıl ilk kez 18-20 Mart tarihleri arasında “Uluslararası Erken Çocukluk Eğitimi Kongresi” düzenledi. “Ne Kadar Erken O Kadar İyi!” mottosuyla gerçekleştirilen kongrenin ardından İGEDER Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özkan, İGEDER Kongre Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Selahattin Turan, İGEDER Kongre Genel Sekreteri Mücahit Kıbrıs ve İGEDER Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Ramazanoğlu’nun katılımıyla kongrenin sonuç bildirgesinin değerlendirildiği bir basın toplantısı düzenlendi.

Haberin devamı..

Nene Hatun kimdir?

1857 yılında doğmuş ve 22 Mayıs 1955 yılında Erzurum'da vefat etmiştir. Aziziye savunmasına 20 yaşlarında, küçük yaştaki oğlunu ve 3 aylık kızını evde bırakarak katılmıştır. Türk Kadınlar Birliği tarafından 1955 yılında annelerin annesi seçilmiştir.