Anaokulumuz ve Diş Fakültesi arasında işbirliği protokolü

Üniversitemiz Eğitim ve Diş Hekimliği Fakülteleri arasında, Eğitim Fakültesi bünyesinde yer alan Valide Malhatun Uygulama ve Araştırma Anaokulu’na devam eden çocuklara ağız ve diş sağlığı koruyucu hizmetlerinin verilmesine yönelik bir işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında anaokuluna kayıtlı olan çocukların ağız ve diş sağlığı kontrollerinin yapılması ve çocuklarla velilerine yönelik bilgilendirme eğitimleri verilmesinin öngörüldüğü belirtildi.  

 

Protokol imza töreninde konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Rektörlük olarak iki fakülte arasındaki işbirliğinden memnuniyet duyduklarını ve bu tür işbirliklerini teşvik ettiklerini ifade ederken, eğitim camiamıza rehber olacağını belirttiği protokolün Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne, Eskişehir’e, Ülkemize ve insanlığa hayırlı olmasını diledi.  

 

 

Seyit Onbaşı kimdir?

1889 - 1939 arasında yaşamıştır. Çanakkale zaferinde yapılan atışlar sebebiyle tabyada bulunan topun mermi kaldıran vinci parçalanır.Bunun üzerine Seyit Ali 275 kilogram ağırlığındaki top mermilerini sırtlayarak top kundağına yerleştirmiş; atışıyla düşman zırhlısı Bouvet gemisinin batmasını sağlamış ve savaşın kazanılmasında önemli bir rol oynamıştır.